Początki firmy Glancos to rok 1934 kiedy to na terenie Niemiec rozpoczęła swoją działalność w zakresie produkcji profesjonalnych środków czystości.

Na początku lat 90-tych rozszerzyła obszar działań uruchamiając fabrykę w Polsce, która dzięki zaangażowaniu bardzo szybko usamodzielniła się i zaczęła działać jako indywidualny podmiot produkujący od 20 lat kosmetyki funkcyjno-pielęgnacyjne. Kolejnym znaczącym krokiem było otwarcie nowoczesnej fabryki produkcyjnej w 2011r w Goleniowskim Parku Przemysłowym (niedaleko Szczecina) wyposażonej w najnowsze technologie i urządzenia.

To, jak również wieloletnie doświadczenie, baza produkcyjna, profesjonalna kadra pracowników i stała kontrola jakości gwarantują najwyższą i niezawodną jakość tworzonych produktów. Wszystkim naszym odbiorcom zapewniamy najwyższy stopień bezpieczeństwa, w tym celu wszystkie nasze produkty są poddane szczegółowym badaniom dermatologicznym i aplikacyjnym. Firma spełnia we wszystkich dziedzinach swojej działalności wymogi GMP dotyczące firm kosmetycznych. Posiadamy laboratoria w Niemczech i Polsce dysponując ponad 250 własnymi recepturami.

Glancos Poland Sp. z o.o. to obecnie jedna z prężniej działających firm na terenie naszego kraju, a produkty w niej wytwarzane spotkać można w całej Europie, Azji, Afryce, jak również innych częściach świata. Firma z powodzeniem realizuje produkcję i dystrybucję marek własnych, jak również produkcje kontraktowe. Klienci docenili naszą kompleksowość, profesjonalizm oraz oddanie, dzięki czemu ich grono stale się powiększa. Zaufali nam inni, zaufaj i TY!

MISJA

Od początku funkcjonowania firma Glancos Poland stawiała sobie jeden podstawowy cel - dbanie w najwyższym stopniu o zadowolenie klientów z jakości naszych produktów. W tym celu tworzymy bardzo bezpieczne produkty na bazie wyselekcjonowanych naturalnych surowców według oryginalnych własnych receptur. Stawiamy na ciągły rozwój zarówno pod względem technologicznym, jak również stałym podnoszeniu kwalifikacji naszych pracowników.

BADANIA I ROZWÓJ

W celu doskonalenia produktowego portfolio, firma Glancos Poland stworzyła nowe Laboratorium Badawczo-Rozwojowe. Badania wykonywane są przez Specjalistów z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury. Wykwalifikowana Kadra pracuje nad poszerzeniem oferty produktowej, bazując na oczekiwaniach Klientów współczesnego rynku. A wszystko to zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi (m.in. nie wykonujemy testów na zwierzętach, zarówno odnośnie naszych produktów, jak i wykorzystywanych surowców; stosujemy surowce bezpieczne dla zdrowia ludzi, pozyskiwane od sprawdzonych dostawców; dbamy o przestrzeganie zasad Dobrych Praktyk Produkcyjnych oraz Dobrych Praktyk Laboratoryjnych). Nasi Pracownicy regularnie uczestniczą w szkoleniach dotyczących branży kosmetycznej.

Dodatkowe doświadczenia zdobywamy poprzez współpracę z niemieckim laboratorium firmy Crevil Cosmetics & Pharmaceuticals, dzięki czemu nasza działalność obejmuje nie tylko rynek europejski, ale również światowy.

GWARANCJA JAKOŚCI

W celu zapewnienia właściwej jakości preparatów kosmetycznych podejmujemy działania oraz spełniamy warunki Dobrej Praktyki Produkcyjnej. Obejmują one surowce i materiały opakowaniowe, proces produkcji i konfekcjonowanie oraz laboratorium kontroli jakości.

Wdrażamy systemy Dobrej Praktyki Laboratoryjnej obejmującej m.in. badania właściwości fizykochemicznych oraz analiz mikrobiologicznych. Zapewniają one jakość badań i wiarygodność uzyskiwanych wyników od momentu planowania aż po właściwe przechowywanie danych źródłowych i sprawozdań w celu przeanalizowania całego toku badań.

Na każdym etapie procesu produkcji operacje wytwarzania i pakowania są wykonywane zgodnie z jasno ustalonymi procedurami w celu uzyskania produktu końcowego spełniającego wymagane kryteria. Dodatkowo reguły dotyczące pracowników, pomieszczeń, urządzeń, podwykonawców i dokumentacji są opracowywane we współpracy z działem kontroli jakości. Dział kontroli jakości jest również odpowiedzialny za zapewnienie niezbędnych i odpowiednich kontroli, próbkowanie oraz testowanie próbek w celu podjęcia decyzji o dopuszczeniu materiałów do użycia, a produktów do dystrybucji jedynie wówczas, jeżeli spełniają one wymagane kryteria akceptowalności.

Firma